Robot Süpürge Gerçekten Temizler Mi ?

Yüzyılın başında ilk robot elektrikli süpürgelerin piyasaya sürülmesinden bu yana robot süpürge sahipleri yavaş yavaş artmaktadır. Şu anda dünya çapında milyonlarca robot süpürge satılmıştır ve bu ivme teknolojinin gelişmesi ile birlikte artmaktadır.

2021’de En yeni robot elektrikli süpürgeler, Ecovacs, Xiaomi ve İrobot gibi popüler markaların ilk sürümlerinden çok daha iyi bir şekilde geliştirilmiş olup, daha fazla temizleme gücü, rahatlığı ve dayanıklılık sağlar. Aynı zamanda Dyson ABD’de Dyson 360 Eye’ı piyasaya sürerek robot elektrikli süpürge pazarında büyük bir oyuncu olmaya hazırlanıyor.

Robot süpürge mi? Geleneksel süpürge mi?

Mevcut robot elektrikli süpürge teknolojisinin bir evdeki geleneksel süpürgenin yerini alıp alamayacağı sorusu hala aklımızdadır. Hiç şüphe yok ki piyasada zeminlerinizi etkili bir şekilde temizleyen kaliteli robot süpürgeler var. Fakat bu süpürgeler perde veya döşeme gibi alanların bir kısmına ulaşamazlar, bu nedenle birçok insan, evini pırıl pırıl temiz tutmak için hortumlu geleneksel bir elektrikli süpürgenin hala sahip olunması zorunlu bir alet olduğunu kabul edecektir.

Robot Süpürgeler harcadığınız paraya değer mi?

Ecovacs, dünyanın önde gelen robot elektrikli süpürge üreticilerinden biridir. Robot süpürge modellerinin fiyatı 2.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Robot süpürgenin geleneksel elektrikli süpürgenizin yerini tamamen alamayacağı düşünülürse, bu maliyet birçok kişinin satın alma kararını etkileyecektir. Bir gün robot elektrikli süpürgelerin, sürekli olarak teknolojik olarak geliştirilmeleri sayesinde bir evi baştan aşağı temizleme yeteneğine sahip olabilecekleri kesinlikle hayal gücünün ötesinde değildir.

Bununla birlikte, bir Robot Süpürgenin birçok rutin temizliğinizi üstlenip size uzun vadede zaman kazandıracağını da akılda bulundurmak gerekir. Atasözünde geçtiği gibi: Vakit nakittir. İsterseniz, robotunuzu haftanın her günü evinizi temizleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz ve robotunuz işlerini verimli bir şekilde sürdürerek sizi zor işlerden kurtarır. Günümüz insanı, her zamankinden daha yoğun olması bu cihazların bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biridir. Boş zaman bulmakta zorlanan birçok kişi için haftada bir veya iki saat tasarruf etmek bile, bu cihazların maliyetini çıkarmasına yetecektir.

Çalışan ebeveynleri olan aileler genellikle evlerini süpürmek için bir temizlikçi tutarlar, ancak bir Robot elektrikli süpürge, temizlikçinin görevlerinden birini kaldırarak para tasarrufu yapma potansiyeli de sunar. Temizliğe gelecek yardımcıyı haftada bir değil de 2-3 haftada bir çağırmaları yeterli olabilir. Bir yıl boyunca bu tasarruf, büyük bir ev için Robot elektrikli süpürgenin maliyetini birçok kez ödeyebilir.

Robot Süpürge satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Robot süpürgeleri hakkında inceleme ve genel bilgi paylaşan sitelerde robot süpürgelerin internet üzerinden incelemelerini arayarak, en son çıkan modellerin sunduğu özellikleri ve ayrıcalıklarını bulmak mümkündür. Bir robot süpürgede dikkat edilmesi gereken bazı şeyler şunlardır:

Çalışma Süresi ve şarj etme süresi: Bu konuda sizin için en iyisi, en son teknoloji olan lityum iyon pilleri arayın.

HEPA filtreleme: Toz parçacıklarının çoğunun tamamen yakalanmasını ve tekrar havaya salınmamasını sağlamak için HEPA filtreli bir robot süpürge arayın.

Bulması kolay yedek parçalar: Filtreler, fırçalar, piller ve tekerlekler, robot süpürgenizde değişme ihtiyacı olabilecek ürünler temelde bunlardır. Orijinal olmayan vakum filtreleri, üreticiden satın almaktan daha ekonomik olabilir fakat, garantinizi geçersiz kılma veya robotunuza zarar verme riskine girmemek için bu gibi yedek parçalar dahi doğrudan üreticiden satın alınmalıdır.

Sanal duvarlar: Robotunuzu evinizdeki belirli yerlerden uzak tutmak için gereklidir.

Gelişmiş planlama özellikleri:

Akıllı navigasyon (yol bulma) sistemleri: Robotunuz, verimliliğinin artması için evinizin düzenini zaman içinde öğrenmelidir.

Sonuç

Robot elektrikli süpürge, evinize harika bir ektir ve en çok zevk aldığınız şeyleri yapmak için size daha fazla zaman sağlar – yani, işiniz süpürmeden! Robot süpürgeler kompakttır ve evinizde çok fazla yer kaplamaz ve ev temizleme cephaneliğinize harika bir katkı sağlar. Henüz güvenilir dikey veya silindir süpürgenizin yerini alacak kadar gelişmiş değiller, ancak bizim tahminimiz bunu yapabilecekleri kadar uzun sürmeyecek.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

İLGİLİ YAZILAR

Ecovacs

Ecovacs Yeni N9+ Modelini Duyurdu

N9+ Modeli ile Artık En İnatçı Lekeler Bile Kolay 2021 yılı itibari ile toplam 19 milyon robot süpürge satışı ile dünyanın en çok satan akıllı robot süpürge markası Ecovacs, 2021

Daha Fazla »
Ecovacs

Robot Süpürge Gerçekten Temizler Mi ?

Yüzyılın başında ilk robot elektrikli süpürgelerin piyasaya sürülmesinden bu yana robot süpürge sahipleri yavaş yavaş artmaktadır. Şu anda dünya çapında milyonlarca robot süpürge satılmıştır ve bu ivme teknolojinin gelişmesi ile

Daha Fazla »

Başarılı!